Jaké léky by měli muži užívat ke zvýšení potence?

Poptávka po lécích na mužskou potenci se každým rokem zvyšuje. To neznamená pouze nárůst diagnózy erektilní dysfunkce. Problémy tohoto druhu existovaly vždy, ale nyní je jim přikládán význam. Pokud byla dřívější sexuální impotence po 60 letech fyziologickou normou a mnozí se s ní vyrovnávali, nyní chtějí zástupci silnějšího pohlaví vést aktivní život až do stáří.

přípravky na potenci pro muže

Na farmaceutickém trhu jsou léky pro zdraví mužů prezentovány v široké škále. Zvyšují úroveň erekce a pomáhají k plnohodnotnému sexuálnímu životu. Po vyšetření a objasnění etiologie poruch je nutné užívat léky zvyšující potenci. Podle mechanismu účinku se léky na erektilní dysfunkci dělí do několika skupin.

 • Inhibitory fosfodiesterázy typu 5 (PDE 5) jsou nejvíce žádané pro zvýšení potence v prvních fázích léčby. Mezi známými léky lze použít mnoho léků. Jsou schváleny Světovou zdravotnickou organizací a oficiálně registrovány v mezinárodním registru léčiv.
 • Pokud jsou neúčinné, používají se hormony a vazodilatační injekce v oblasti kořene penisu. Injekce pro zvýšení potence obsahují alprostadil a prodávají se v lékárnách v každém větším městě.
 • Komplexní terapie zahrnuje také homeopatické léky, doplňky stravy, bylinné přípravky a lidové receptury s medem.

Lékař rozhodne, který lék předepisuje muži, v závislosti na příčinách patologie a přítomnosti kontraindikací.

Inhibitory fosfodiesterázy

Jsou na vrcholu seznamu nejoblíbenějších léků na erekci. V počátečních fázích dysfunkce lékaři doporučují tuto konkrétní skupinu léků. Shoda aktivních složek PDE 5 s obchodními názvy může být uvedena v tabulce.

Účinná látka Název lékárny a výrobce
Sildenafil Léky na potenci založené na této látce se prodávají pod svými vlastními obchodními názvy
Udenafil (Korea).
vardenafil Nejlepší droga této skupiny (Německo).
tadalafil (USA), (Chorvatsko).

Inhibitory fosfodiesterázy typu 5 prošly řadou klinických studií. Jsou bezpečné a mají minimální vedlejší účinky. Účinek těchto tablet je nepostradatelný pro potenci, mužské zdraví a kvalitní sexuální uspokojení. Indikace pro použití takových léků jsou erektilní dysfunkce spojená s vaskulárními patologiemi. Zvláště dobře působí na impotenci kuřáků a pijáků alkoholu. Jejich účinek je dán zvýšením koncentrace oxidů dusíku a dobrým uvolněním žilních stěn a hladkého svalstva. V důsledku toho se kavernózní tkáně pohlavního orgánu volně plní krví a bobtnají.

Erekce, ke které dochází po užití těchto léků, trvá několik hodin. Nejoblíbenější ve skupině jsou léky na zvýšení potence u mužů. Ale užívání domácích léků na zvýšení potence u mužů je také schváleno odborníky. Průběh léčby je přitom levnější, ale efekt je stejný.

Absolutní zákaz léčby inhibitory fosfodiesterázy je skutečným priapismem. Jedná se o nekontrolovatelnou fázi erekce, která je doprovázena bolestí, neustupuje dlouho ani po ejakulaci a vyskytuje se bezdůvodně. Užívání pilulek je také zakázáno mužům po infarktu a po mozkové příhodě po dobu až šesti měsíců. Mezi kontraindikace patří srdeční onemocnění, cévní onemocnění a fibrózní léze kavernózní tkáně.

Tyto léky nelze kombinovat s blokátory alfa-receptorů, nápoji obsahujícími alkohol a donory oxidu dusnatého (používané v kulturistice). Mezi nežádoucí účinky patří: myalgie, tachykardie, centrální poruchy (bolesti hlavy, migréna, závratě), dyspeptické poruchy (průjem, nevolnost), kožní vyrážka, rýma a pocit ucpaného nosu.

Pozornost! Léky z kategorie PDE-5 na bázi sildenafilu, udenafilu, vardenafilu a tadanafilu začínají ovlivňovat potenci pouze v případě sexuální touhy a vzrušení. Jinak je jejich použití zbytečné.

Vlastnosti některých zástupců

 • Tento lék se sildenafilem je dostupný v tabletách s dávkou 25 až 100 mg. Musíte užívat lék jednou denně. Doba užívání léku se určuje v závislosti na zamýšleném pohlavním styku (40 nebo 50 minut). Účinek trvá až šest hodin. Sildenafil zvyšuje průtok krve do penisu a způsobuje kvalitní erekci.
 • Látka se užívá podle stejného schématu, ale trvá třikrát déle. Jedna tableta vystačí téměř na den, přesněji na 18 hodin. To muže ušetří od nutnosti znovu pít drogu při sexu během jednoho dne. Dlouhodobě zvyšuje libido a je dobře snášen muži.
 • Účinnou látkou tohoto léku pro zlepšení potence je vardenafil. Tyto tablety prošly nejvíce testováním na pacientech různého věku. Droga se užívá nejdříve 30 minut před pohlavním stykem, ideálně 20 minut. Tento zástupce skupiny se vyznačuje okamžitým působením a výdrží až 12 hodin.
 • Léčivou látkou je udenafil. Účinek se dostaví 30 minut po požití. Posílení erekce je dosaženo aktivním plněním tkání penisu krví. Léčebný režim omezuje pacienta na frekvenci použití, ne více než 1krát denně. Ale to není nutné, protože lék je jedním z nejdéle trvajících léků a je účinný po dobu 24 hodin.

Injekce syntetického analogu přírodního prostaglandinu

Látka je dostupná ve formě injekčního roztoku. Pomáhá posílit penis na několik hodin. Odkazuje na chemické látky, které zvyšují průtok krve v periferních cévách. Mechanismus účinku léků na bázi této sloučeniny spočívá ve snížení syntézy krevních destiček, normalizaci složení krevní plazmy a zvýšení plasticity cévní stěny.

Nejúčinnějšími léky v této skupině jsou léky z Belgie a Německa. Po jejich zavedení do kavernózní dutiny se mezery v cévách rozšíří, svaly se uvolní a penis je zcela naplněn krví.

Injekce, které zvyšují úroveň erekce, by měly být aplikovány čtvrt hodiny před komunikací s partnerem a pokaždé v různých bodech. Denní dávka se vypočítává individuálně a neměla by být vyšší než 10 mcg.

Injekce nelze podávat starším pacientům nad 70 let a mladistvým do 18 let. Zákaz platí i pro lidi s vrozenými chorobami doprovázenými náhlou bolestivou erekcí. U trombózy, infekcí reprodukčního systému a trombocytopenie může lék zhoršit stav.

V medicíně se injekce do penisu používají pouze tehdy, když jsou alternativní metody terapie neúčinné kvůli vysokému riziku komplikací a nežádoucích účinků.

Intrakavernózní injekce u mužů mohou způsobit:

 • vývoj hematomů;
 • bolest v tříslech;
 • alergické reakce;
 • hypertenze a hypotenze;
 • trombóza pánevních cév.

Pozornost! Syntetický analog přírodního prostaglandinu působí bez ohledu na přítomnost vzrušení, je zakázáno jej užívat v kombinaci s jinými léky na impotenci.

Hormonální terapie

Předepisuje se pouze po lékařském vyšetření a zjištění nedostatku androgenu (pohlavního hormonu). V tomto případě je substituční terapie testosteronem indikována po dobu 30 dnů. V případě závažných patologií endokrinních žláz mohou být hormonální léky pro potenci pro muže předepsány po celý život.

Hormonální terapie využívá léky na bázi testosteronu. Podporují projev maskulinity, zvyšují zájem o opačné pohlaví a stabilizují spermatogenezi. Testosteronové injekce se podávají do svalu, 1 cm3 za týden nebo měsíc.

Pozornost! Hormonální přípravky ke zvýšení sexuální výkonnosti jsou léky na předpis a předepisuje je lékař.

Užívání léků, které zvyšují potenci, je zakázáno v přítomnosti maligních novotvarů a problémů s játry nebo ledvinami. U pacientů se srdečními patologiemi je substituční léčba také kontraindikována. Věková hranice platí pro osoby mladší 18 let.

Přírodní léčiva a doplňky stravy

Většina mužů dává přednost užívání přípravků na potenci bez vedlejších účinků na bázi rostlin a aktivních doplňků. Nejznámější léčivé byliny, vitamíny a minerály pro zdraví mužů jsou obsaženy v kombinovaných přípravcích.

 • Tablety s práškem z penízovky (zapomenuté), oxidem zinečnatým a vitamínem E. Jedná se o přírodní stimulant, který může zvýšit úroveň vzrušení a posílit erekci u mužů v jakémkoli věku. Výrobce tvrdí, že výrobek je nezávadný a nemá žádné nežádoucí účinky.
 • Kapsle, které zlepšují svalový a cévní tonus. Mají vlastnosti, které snižují neurotické reakce a zvyšují libido. Výrobek se skládá ze suchého prášku Tribulus (cresting), extraktu z zimní třešně a mucuna (svědění) a také Argyrea (krásná).
 • Tablety pro rychlou úlevu od příznaků sexuální slabosti u mužů. Můžete je užívat nejen pro dobrou erekci, ale také pro úplné orgastické pocity. Výrobek obsahuje 40 mg extraktu z mořského koníka, stejné množství kořene ženšenu, 10 mg ostropestřce a 5 mg listů ledvinového čaje a bource morušového. Podle recenzí pacientů je to nejlepší přírodní lék.
 • Kapsle obsahují pyl, vitamíny E, B6, B1, rutin, zinek a hořčík. Pomáhá stimulovat vzrušení a akumulovat mužskou sílu pro plný pohlavní styk. Ogoplex byste neměli užívat, pokud jste alergičtí na pyl nebo med.

Všechny biologické přísady a bylinné komplexy lze používat pouze podle pokynů. Před prvním užitím produktu byste se měli poradit s odborníkem. Pomůže identifikovat možné kontraindikace a objasnit, které léky mohou být škodlivé.

Léčivý přípravek pro léčbu poruch potence jako prostředek homeopatie

Pro zvýšení potence někdy nemusíte užívat chemikálie. V první fázi dysfunkce pomáhají i homeopatika. Nejlepší z nich je lék na léčbu poruch potence. Zvyšuje koncentraci oxidů dusíku v tkáních pohlavních orgánů a podporuje expanzi, otok a plnění kavernózních buněk krví.

Tento lék pro léčbu poruch potence je předepsán jak pro patologické příčiny erektilních poruch, tak pro psychogenní. Droga pomáhá mužům, kteří trpí příznaky impotence v důsledku stresujících zážitků, nedostatku energie, únavy a nízkého libida.

Droga si poradí i s následky dlouhodobého užívání léků na krevní tlak a cukrovku, které se projevují slabou erekcí i na pozadí vzrušení. Léčba léčivým přípravkem k léčbě poruch potence je zakázána při intoleranci homeopatických složek a při diagnostikovaném deficitu laktázy.

Slovo erekce pochází z latinského „erectio", což znamená napřímení nebo otok reprodukčního orgánu v důsledku aktivního průtoku krve a stlačení žil. Stav je způsoben přirozenou potřebou pronikání penisu do pochvy pro kvalitní oplodnění.

Terapie medem

Mezi bezpečné metody léčby patří domácí recepty. Konzumace medu má celkově posilující účinek na organismus. Obsahuje řadu mikroelementů užitečných pro krevní cévy a potenci.

Med by se měl smíchat s ořechy (vlašskými ořechy) a užívat polévkovou lžíci až 3krát denně. Směs můžete zapít čajem nebo mlékem.

Dobře funguje i místní aplikace medu ve formě obkladů. Umístěte jednu čajovou lžičku na vlhký hadřík a zabalte mužovy genitálie na 60 minut.

Navlhčení látky teplou vodou je nutností. To podporuje vazodilataci a zabraňuje přilepení obkladu.

Všechny biologické přísady a bylinné komplexy lze používat pouze podle pokynů. Před prvním užitím produktu byste se měli poradit s odborníkem. Pomůže identifikovat možné kontraindikace a objasnit, které léky mohou být škodlivé.

Chcete-li vybrat nejlepší lék na potenci u muže, musíte znát příčinu onemocnění. Pokud problém není způsoben patologií, musíte k zotavení použít vnitřní zdroje těla. Mužskou sílu můžete posílit bez pilulek každodenním běháním, chůzí, plaváním a pomocí vyvážené stravy.

Erekce a příčiny její poruchy

Faktory přispívající k oslabení nebo absenci této funkce lze rozdělit do tří podmíněných skupin.

 • Psychologický. Do této kategorie patří psychogenní poruchy spojené s nedostatkem sebevědomí, deprese a stres a strach z neuspokojení ženy. Psychické důvody mohou být spojeny i s nedostatkem přitažlivosti ke stálému partnerovi, tzv. závislostí.
 • Patologické. Těmito faktory trpí muži se somatickými zdravotními problémy. Jedná se především o onemocnění srdce a cév (angina pectoris, hypertenze, ateroskleróza), endokrinní poruchy (diabetes mellitus), nedostatek hormonů, nervové poruchy (Alzheimerova a Parkinsonova choroba). Potence je v tomto případě ovlivněna jak samotnou patologií, tak léky používanými k její léčbě.
 • Fyziologický. Erekce přímo závisí na životním stylu a přítomnosti špatných návyků. Nečinnost, obezita a častá konzumace alkoholických nápojů ovlivňují kvalitu sexuálního života ne méně než patologické faktory. Fyziologické poruchy však patří k těm nejmírnějším a často je lze léčit bez použití léků. Někdy je možné zlepšit potenci u muže pouze zanecháním kouření, alkoholu a vyvážené stravy.

Na poznámku! Mezi faktory, které snižují úroveň erekce, patří také vzácné anatomické zakřivení penisu, které je doprovázeno psychickými poruchami a fyziologickou neschopností pohlavního styku. Léčba se v tomto případě doporučuje chirurgická.

Zvláštní pozornost si zaslouží zhoršená potence u mužů středního a mladého věku. Jejich zdraví trpí především v důsledku cévních onemocnění, nervových poruch a přepracování.