Způsoby, jak obnovit mužskou potenci

Problém snížené potence zná mnoho mužů. Někdo trpí erektilní dysfunkcí po celý život kvůli nemocem a někdo se s touto nepříjemnou patologií seznámí ve stáří. Existuje také mnoho mladých mužů, kteří se opakovaně setkali s problémem erektilní dysfunkce a vážně přemýšleli o tom, jak obnovit potenci doma.

Obnovení potence pomocí léků a lidových prostředků

Příčiny snížené sexuální funkce u mužů

Nejčastěji otázku, jak obnovit potenci pomocí lidových léků, pokládají muži, kteří vedou neaktivní životní styl. Až dosud je mnoho zástupců silnějšího pohlaví v rozpacích navštívit urologa, aby zjistili příčinu onemocnění. Hlavním důvodem, který může jak snížit mužské libido, tak vést k impotenci, je sedavý způsob života.

Problém může nastat i po operaci nebo užívání některých léků, nejčastěji však muži doplňkovou fyzickou aktivitu záměrně odmítají, aniž by přemýšleli o důsledcích. Faktory jako konzumace alkoholu, kouření, špatná strava a častý stres situaci zhoršují a přispívají k rychlému rozvoji problémů s mužskou sexuální funkcí.

Způsoby, jak obnovit mužskou potenci

Obnovení potence u mužů je možné několika způsoby, jejichž výběr závisí na příčině, která vedla k onemocnění. Pokud se jedná o vnitřní onemocnění těla, sexuálně přenosné infekce nebo hormonální poruchy, pak je úplné obnovení potence doma nemožné. Léčba by měla být předepsána odborníkem v závislosti na příčině onemocnění.

Mezi další metody patří:

 1. Obnovení potence pomocí lidových prostředků. Tato metoda je vhodná, pokud potřebujete jak obnovit mužskou sílu, tak posílit oslabené tělo. Tradiční léky dodávají tělu velké množství vitamínů a minerálů a také podporují tvorbu pohlavních hormonů.
 2. Užívání léků. Obnovení erekce pomocí této metody vyžaduje návštěvu specialisty a podstoupení testů. Všechny léky mají kontraindikace a jejich dávkování musí předepsat ošetřující lékař. Nejčastěji léky pouze dočasně pomáhají obnovit potenci a neodstraňují příčinu.
 3. Zdravý životní styl. Pomocí zdravého životního stylu je tělo obnoveno a zároveň je vyřešen problém s erekcí. To zahrnuje správnou výživu, fyzickou aktivitu a vzdání se špatných návyků.
 4. Vzdát se špatných návyků pomůže muži obnovit potenci
 5. Masáže a cvičení. Impotenci můžete překonat pomocí speciálních masáží a cvičení, které podporují prokrvení pánevních orgánů. Cvičení, jako je masáž, můžete provádět doma.
 6. Chirurgická metoda. Pokud mužské tělo nereagovalo na všechny metody obnovení potence, provede se chirurgický zákrok. Měli byste však pochopit, že ne vždy zaručuje úspěch a v případě neúspěchu nebude možné obnovit funkce pohlavního orgánu.
 7. Terapie. Je relevantní, pokud je pokles potence způsoben nedostatkem nebo nadbytkem hormonů štítné žlázy a také testosteronu. Předepisuje lékař na základě testů a vyšetření. Medikamentózní terapie se také provádí u diabetes mellitus.
 8. jiné metody. Obnovení potence doma je možné pomocí gelů, sprejů a speciálních přípravků zaměřených na posílení erekce. Tyto produkty nejsou schváleny ministerstvem zdravotnictví, ale jsou oblíbené.

K obnovení potence po odstranění prostaty dochází obvykle po 2 letech. Pokud se tak nestane, pak je možná stejná léčba impotence jako v jiných případech. Odstraněná prostata není důvodem k tomu, abyste se vzdali sexuálního života, ale přesto byste se neměli samoléčit a výběr léků je lepší konzultovat s odborníkem.

Úplné obnovení libida a potence může trvat hodně času, pokud je příčinou této patologie hormonální nerovnováha nebo onemocnění vnitřních orgánů, ale nezoufejte. Jakmile vaše tělo začne správně fungovat, problém s potencí sám zmizí.

Přípravky pro obnovení potence

Mnoho mužů se zajímá o to, jak obnovit erekci pomocí léků. Tato metoda, která obnovuje potenci, je nejběžnější a nejpohodlnější. Ale téměř všechny léky, které zlepšují erekci, mají krátkodobý účinek a používají se před pohlavním stykem. Pomáhají zvýšit průtok krve v pánevní oblasti.

Lék neřeší hlavní problém, který způsobil onemocnění, ale dává dočasný účinek. Mnoho mužů však po léčbě předepsané odborníkem zaznamená výrazné zlepšení.

Inhibitory fosfodiesterázy typu 5 jsou schváleny ministerstvem zdravotnictví a nejčastěji se používají při léčbě impotence. Je přísně zakázáno je užívat na onemocnění srdce a cév.

Další méně obvyklé prostředky pomohou obnovit libido a potenci na dlouhou dobu. Mají přirozené složení, ale mají také kontraindikace. Jejich účinek se nedostaví tak rychle jako po užití inhibitorů PDE-5.

Mnoho mužů se zajímá o to, jak obnovit potenci po prostatitidě. V tomto případě je nejlepší poradit se s lékařem, který předepíše nejvhodnější léky. Inhibitor 5α-reduktázy je v tomto případě velmi oblíbený. Dávkování může vybrat pouze ošetřující lékař v závislosti na stavu těla a individuálních charakteristikách.

Obnovení potence pomocí lidových prostředků

Lidové léky nepoškodí a nemají prakticky žádné kontraindikace. Jsou zaměřeny nejen na odstranění příčiny onemocnění, ale také na celkové posílení organismu. Je třeba je užívat dlouhodobě, aniž by došlo k přerušení léčby.

 • Kopřivový odvar. Tento lék má příznivý vliv na složení krve a zvyšuje průtok krve. Tradiční metoda léčby kopřivou spočívá v pití 50 ml odvaru třikrát denně. Je to docela jednoduché – do sklenice vroucí vody přidejte lžíci kopřivy a nechte několik hodin louhovat.
 • Výrobky z medu. Mužskou potenci můžete obnovit pomocí lidových léků pomocí medu. K tomu se ve stejném poměru zředí nasekanými vlašskými ořechy a medová pochoutka se užívá třikrát denně, dvě polévkové lžíce. Obecně platí, že použití všech medových produktů dává pozitivní výsledek, protože dochází k celkovému posílení těla.
 • Ženšen. Dobrý výsledek poskytuje ženšenová tinktura, kterou si můžete vyrobit sami nebo zakoupit v lékárně. Musíte užívat 20 kapek 3krát denně.
 • Rhodiola oddenky. Poměrně častým prostředkem pro obnovení potence je tinktura z Rhodioly. K jeho přípravě je třeba vzít půl litru 40procentního alkoholu a přidat k němu 70 gramů sušené rostliny. Po dobu dvou týdnů by měla být nádoba s kompozicí umístěna na tmavém místě. Tinktura se užívá 20 kapek před jídlem několikrát denně.
 • Česneková tinktura. Je nutné nasekat jeden kilogram česneku a nalít do něj vařenou vodu ve skleněné nádobě. Nádobu umístěte na měsíc na tmavé místo a pravidelně kompozici protřepávejte. Užívejte čajovou lžičku denně se sklenicí mléka. Tento lék pomůže obnovit potenci a posílit stěny krevních cév.
Česneková tinktura pro zvýšení potence doma

Cvičení a jídlo pro obnovení potence

Speciální výživa pomáhá jak obnovit mužskou potenci, tak zlepšit celkové zdraví těla. Vyplatí se vzdát se tučných, slaných a uzených jídel a dát přednost zelenině a ovoci.

Produkci mužských hormonů podporují:

 • Petržel.
 • Celer.
 • Plody moře.
 • Cibule a česnek.
 • Pepř.
 • Citrony.
 • Černá ředkev.
 • Ořechy a luštěniny.

Každé ráno je potřeba začít cvičením. Je velmi dobré, když se můžete ráno natrénovat na běh. Je vhodné provádět cvičení, která podporují prokrvení pohlavního orgánu. Jedno z těchto cvičení zahrnuje namáhání svalů řitního otvoru a hráze při nádechu a zadržování vzduchu na několik sekund. Při výdechu musíte svaly pomalu uvolnit. Toto cvičení musíte provádět asi 10krát několikrát denně.